Sanal Kantin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sanal Kantin

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

HAYATI ISKALAMA LÜKSÜN YOK SENİN

4 posters
YazarMesaj
aglamayansair
SanalKantin Üye
SanalKantin Üye
aglamayansair

Erkek
Hobileriniz : şiir,msn,deniz ve müzik

HAYATI ISKALAMA LÜKSÜN YOK SENİN Empty
MesajKonu: HAYATI ISKALAMA LÜKSÜN YOK SENİN   HAYATI ISKALAMA LÜKSÜN YOK SENİN EmptyPerş. Eyl. 18 2008, 19:01

Bir aşk için yapabileceğin her şeyi yaptığına inanıyorsan ve buna rağmen hala yalnızsan, için rahat olsun. Giden zaten gitmeyi kafasına koymuştur ve yaptıkların onun dudağında hafif bir gülümseme yaratmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır.

Sen kendini paralarken o her zaman bahaneler bulmaya hazırdır. Hani ağzınla kuş tutsan "Bu kuşun kanadı neden beyaz değil?" diye bir soruyla bile karsılaşabilirsin.

İki ucu keskin bıçaktır bu işin...

Yaptıklarınla değil yapmadıklarınla yargılanırsın her zaman...

Bu mahkemede hafifletici sebepler yoktur. İyi halin cezanda indirim sağlamaz.

Sen, "Ama senin için şunu yaptım" derken o, "şunu yapmadın" diye cevap verecektir ve ne söylesen karşılığında mutlaka başka bir iddiayla karşılaşacaksındır.

Üzülme, sen aşkı yaşanması gerektiği gibi yaşadın.Özledin, içtin, ağladın, güldün, şarkılar söyledin, düşündün, şiirler yazdın. "Peki o ne yaptı" deme. Herkes kendinden sorumludur aşkta. Sen aşkını doya doya yaşarken o kendine engeller koyuyorsa bu onun sorunu. Bir insan eksik yaşıyorsa, ve bu eksikliği bildiği halde tamamlamak İçin uğraşmıyorsa sen ne yapabilirsin ki onun için?

Hayatı ıskalama lüksün yok senin. Onun varsa, bırak o lüksü sonuna kadar yaşasın.

Her zaman ki gibi yaşayacaksın sen. "Acılara tutunarak" yaşamayı öğreneli çok oldu. Hem ne olmuş yani, yalnızlık o kadar da kötü bir şey değil. Sen mutluluğu hiçbir zaman bir tek kişiye bağlamadın ki.... Epeydir eline almadığın kitaplar seni bekliyor. Kitap okurken de mutlu oluyorsun Unuttun mu? Kentin hiç görmediğin sokaklarında gezip yeni yaşamlara tanık olmak da keyif verecek sana...

Yine içeceksin rakını balığın yanında. Üstelik dilediğin kadar sarhoş olma özgürlüğü de cabası...

Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun asıl olan yürektir. "Yürek sesi ne?" bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yasadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu...

Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...

Nazım Hikmet RAN
http://aglamayansair.blogcu.com
aglamayansair
SanalKantin Üye
SanalKantin Üye
aglamayansair

Erkek

MesajKonu: Geri: HAYATI ISKALAMA LÜKSÜN YOK SENİN   HAYATI ISKALAMA LÜKSÜN YOK SENİN EmptyPerş. Eyl. 18 2008, 19:02

Ben aşkı romanlardan şiirlerden yeşilçam filmlerinden tanıyorum.Hikaye ne olursa olsun sevenler mutlaka mutlu olur benim bildiğim aşkda.Seni görünce seni sevince anladım bunların hepsi bir yalan.Sevmekten çok fazlası gerekiyormuş aşkda.
Bazen tek kişilik yaşadığım aşkımı gözden geçiriyorum.Kızıyorum kendime mücadele etmediğim için sonrada gülüyorum giripte kazanamadığım mücadeleler gelince aklıma.İşte böyle zamanlarda bu sözleri söylüyorum kalbime;

'Bir aşk için yapabileceğin herşeyi yaptığına inanıyorsan ve buna rağmen hala yalnızsan için rahat olsun giden zaten gitmeyi kafasına koymuştur yaptıkların onun dudağında hafif bir gülümseme yaratmaktan başka bir işe yaramayacaktır...'
pelinn

pelinn

Kadın

MesajKonu: Geri: HAYATI ISKALAMA LÜKSÜN YOK SENİN   HAYATI ISKALAMA LÜKSÜN YOK SENİN EmptyPerş. Eyl. 18 2008, 19:29

güzelmiş ellerine saglık Very Happy
haydutow

haydutow

Erkek
Hobileriniz : futbol

MesajKonu: Geri: HAYATI ISKALAMA LÜKSÜN YOK SENİN   HAYATI ISKALAMA LÜKSÜN YOK SENİN EmptyPerş. Eyl. 18 2008, 19:45

çok güzel kankam
ayşem
SanalKantin Üye
SanalKantin Üye
ayşem

Kadın
Hobileriniz : hayvanlar ve denız
Lakap : SÜSLÜ

MesajKonu: Geri: HAYATI ISKALAMA LÜKSÜN YOK SENİN   HAYATI ISKALAMA LÜKSÜN YOK SENİN EmptyCuma Eyl. 19 2008, 10:28

Tam benı anlatmısın ama rakının yanında balık sevmem (saka be ıcmemde) ama kıtap okurken daha cook dusunuyorum ben neden dır bılınmez ama ınsanlar karsılarındakı kısının degerını hıc bılmıyorrrrrrr ??? ya hıc yasamadılar yada bana senın gıbı ccok war dıyolar neyse ellerıne saglık guzel olmus paylastıgın ıcın sagol Very Happy I love you
aglamayansair
SanalKantin Üye
SanalKantin Üye
aglamayansair

Erkek

MesajKonu: Geri: HAYATI ISKALAMA LÜKSÜN YOK SENİN   HAYATI ISKALAMA LÜKSÜN YOK SENİN EmptyCuma Eyl. 19 2008, 21:09

kendimi mutsuz hissettiğimde ezberiimde olan bu yazıyı tekrarlarım içimde biraz rahatlatır beni belki bende unutabilirim o kadarda zor olmasa gerek diye güzel düşünceler içerisine girerim bu yazıyı her okuduğumda Smile

HAYATI ISKALAMA LÜKSÜN YOK SENİN
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-